Úklid obilné sýpky 073 Xiang Sha Liu Jun Zi Wan tablety
Kód: 073-TCM-HERBSSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Úklid obilné sýpky 073 XIang Sha Liu Jun Zi Wan tablety
V dnešní společnosti plné spěchu a stresu dochází velmi často vlivem nesprávného stravování, nevhodného složení stravy a konzumací jídla "za pochodu" k zažívacím potížím. Tato směs je určena k úpravě takových obtíží.
Účinky podle tradiční čínské medicíny
- Posiluje nedostatečnou energii QI sleziny PI QI XU
- Harmonizuje žaludek
- Rozprouďuje stagnující energii QI ZHI
- Rozpouští vlhký hlen TAN
- Utišuje bolest
Složení bylinné směsi Úklid obilné sýpky (1 g vyroben z 5 g bylin):
- Bai zhu (Atraktylis velkoúborná - zdužnatělý kořen)
- Fu ling (Pornatka kokosová - plodnice houby)
- Chen pi (Mandarinka obecná - perikarp pečený)
- Dang shen (Pazvonek chloupkatý - kořen)
- Zhi ban xia (Pinellie trojčetná - uprav. oddenek)
- Shan zha (Hloh peřenoklaný - plod)
- Bai shao (Pivoňka bělokvětá - kořen)
- Chai hu (Prorostlík čínský - kořen)
- Da zao (Jujuba čínská - plod)
- Sheng jiang (Zázvor obecný - oddenek)
- Zhi gan cao (Lékořice - uprav. kořen)
- Mikrokrystalická celulóza (MCC) 1%
Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti do 3 let a jako náhrada pestré stravy.
Dávkování:
4 bylinné tablety 3x denně, děti od 3 let 2 tablety 3x denně, zapít vodou.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu.
Nejlépe se osvědčila tato forma užívání: večer si svoji ranní (celodenní) dávku tablet (kupř. 6 + 6 tbl resp. 12 + 12 tbl od každého druhu) vložte do hrnku a zalijte trochou vody (studené či horké) a tablety se do rána téměř rozpustí. Ráno přisypte do hrnku kupř. Nápoj čínských mudrců, event. i další nápoje, zalijte nyní již pouze horkou vodou (100°C) a vše řádně promíchejte (jakoukoliv lžičkou). Pro lepší chuť si můžete přidat i trochu dobrého kvalitního mléka (jakéhokoliv druhu dle chuti) – vznikne Vám tak docela chutná hořká bílá káva, kterou můžete, bez obav z nedostatečného vstřebání bylin, přímo zapíjet k snídani (ideálně jahelnou kaši).
Lze užívat i takto:
Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety nebo 2 x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že „na velkou díru velká záplata“ čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.), proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. („Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš“ říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).
Obsah balení:
100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)
Výrobce: Medichin, Belgie
Distributor: TCM Herbs, U Černé věže 6, České Budějovice
Doplňkové parametry
Kategorie: | Tablety PIAN |
---|---|
Doplněk stravy: | Trávení |
obsah: | 30g / 100 tablet |
Položka byla vyprodána… |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
TCM HERBS byla založena v roce 2001 MUDr. Petrem Hoffmannem, který je také majitelem této firmy, která vlastní dovozní práva na import 100% přírodních bylinných produktů z Taiwanu a z Belgie. Jak již název napovídá, zkratka TCM (Traditional Chinese Medicine) znamená ve světě tradiční čínskou medicínu a Herbs zase byliny. Společnost vyvinula svoje know how, které MUDr. Petr Hoffmann získal dlouholetými zkušenostmi ve své praxi v tomto oboru a jeho léčebné postupy jsou duchovním vlastnictvím a devizou této společnosti.
Firma se zabývá tradiční čínskou medicínou a jejími bylinnými produkty, tj. dovozem, vývozem, maloobchodním a velkoobchodním prodejem, distribucí a zásilkovou službou, publikační činností, školením, propagací v médiích a poradenskou činností v oblasti tradiční čínské medicíny. Výraz „Patentní medicína“ je registrovanou ochrannou známkou společnosti TCM Herbs, která rovněž vlastní ochrannou známku, registrovanou na území Evropské unie.
MUDr. Petr Hoffmann z Pošumaví a od mládí ho zajímala přírodní léčba šumavských bylinkářů. Po absolvování Fakulty dětského lékařství UK (1985) v Praze a po atestaci pracoval jako obvodní dětský lékař. Od roku 1990 do roku 1995 studoval tradiční čínskou medicínu na Československé sinobiologické univerzitě v Praze a poté i v Číně, v zámoří či v Evropě. Od roku 1996 se jako jeden z prvních lékařů v ČR začal ve své praxi v Českých Budějovicích zcela věnovat čínské bylinné léčbě. V roce 2001 založil firmu TCM Herbs, s. r. o., jejíž devízou je dovoz těch nejkvalitnějších čínských bylin z Tchaj-wanu. Je i autorem 65 originálních názvů čínských bylinných produktů. V roce 2002 vydal knihu Na frekvenci čínské medicíny a po pěti letech další s názvem Od pramene čínské medicíny. V této třetí knize se dostává podstatně hlouběji, a to až Ke kořenům čínské medicíny. V roce 2010 založil Dům čínské medicíny v Českých Budějovicích, kde pracuje spolu se svými kolegy (čínská bylinná terapie, dietetika, akupunktura, chiropraxe, masáže, psychoterapie). Ve své praxi se snaží vysvětlovat a ukazovat pacientům principy čínské medicíny na jednoduchých příkladech ze života, aby tak snáze porozuměli jejím, na první pohled někdy složitým, tajům. Žije na Dobré Vodě u Českých Budějovic, je ženatý a má tři děti. Je i autorem 3 knih: Na frekvenci čínské medicíny (2002), Od pramene čínské medicíny (2007) a Ke kořenům čínské medicíny (2023).